Arda Güler şampiyon takıma gidiyor! İşte Real Madrid’de Florentino Perez’in kararı

2023-2024 sezonunun başında Fenerbahçe’den Real Madrid’e transfer olan Arda Güler yaşadığı sakatlıklar sebebiyle uzun süre forma giyememişti.

Sakatlığı sonrası ise İspanyol devinde süre bulmakta zorlanan genç yeteneğin geleceği merak edilirken sürpriz bir iddia gündeme geldi.

ARDA GÜLER’E ÜÇ KULÜP BİRDEN TALİP

Mallorca maçında süre alamayan ve morali bozulduğu iddia edilen Arda Güler’le ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. İspanyol internet sitesi Realmadrid Exclusivo’da yer alan habere göre yıldız futbolcuya Avrupa’dan üç kulüp talip oldu.

‘ÜÇ BÜYÜK KULÜBÜN RADARINA GİRDİ’

Söz konusu haberde şu ifadelere yer verildi: “Arda Güler’in Real Madrid’deki sezonu iniş çıkışlarla dolu. Ancak genç Türk, tüm bu zorluklara rağmen üç büyük kulübün radarına girmeyi, değerini ve kalitesini kanıtlamayı başardı.

‘PEREZ GİDEREK EMİN HALE GELİYOR’

Önümüzdeki yaz için teklifler masada ve Florentino Perez, gelecek vaat eden genç oyuncusunu bu sezon Almanya’ya gönderme konusunda giderek daha emin hale geliyor.

AC MİLAN, ARDA’YA SICAK BAKIYOR

Arda Güler’in bu sezon Real Madrid’de az şans bulması üç kulübün ilgisini çekerken; AC Milan orta sahasını güçlendirmek için Türk oyuncuya sıcak bakıyor. Ayrıca İtalyan devinin, Madrid ile iyi bir ilişkisi var.

‘DORTMUND İKİNCİ KULÜP OLDU’

İtalyanların ilgisine ek olarak, Borussia Dortmund da gelecek sezon için Türk oyuncuyu isteyen ikinci kulüp oldu. Dortmund, oyuncunun gelecek sezonu daha iyi geçirmesi için kaliteli bir katkı sağlayacağını düşünüyor.

‘EN İSTEKLİ OLAN XABİ ALONSO!’

Ancak her iki kulüp de Real Madrid ve Florentino Perez’in en çok istediği seçenek olan Bayer Leverkusen’in gölgesinde kalabilir. Alman kulübü, Xabi Alonso liderliğindeki harika kadroyu güçlendirmek için Arda’ya ihtiyaç duyuyor. Madrid de Arda’nın Xabi Alonso yönetiminde çok daha fazla gelişeceğini düşünüyor.

‘DAHA FAZLA DENEYİME İHTİYACI VAR’

Arda Güler’in kalitesi yadsınamaz ancak oyuncunun potansiyelini kullanabilmesi için daha fazla deneyime ihtiyacı var. Arda, kendisine güvenen ve elit bir oyuncuya dönüşmesi için ihtiyaç duyduğu oynama süresini veren bir kulübün parçası olabilir. Şu anda kiralık bir transfer onun için en iyi seçenek.

‘AYRILIK YAKIN’

Arda Güler’in Real Madrid’den ayrılması giderek daha olası hale geliyor. Real Madrid, Türk oyuncunun Avrupa futbolunda kendisini kanıtlayabileceğinden ve üst düzey bir oyuncu olarak geri döneceğinden emin.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x